busy do Niemiec z Bydgoszczy
Jaki środek transportu wybrać jadąc do Niemiec?
11 stycznia 2021
Jak uzyskać odszkodowanie lub zadośćuczynienie?
11 lutego 2021

Organizacja sprowadzenia motocykla z Niemiec

Przewozy do Niemiec

Organizacja sprowadzenia motocykla z Niemiec

Co zrobić jak już wybraliśmy swój wymarzony motocykl w Berlinie? Jak zorganizować całe przedsięwzięcie? Po pierwsze, należy wymienić złotówki na euro. Po drugie, zaplanujmy podróż do miejsca docelowego. Do Niemiec możemy polecieć samolotem, pojechać pociągiem, samochodem lub motocyklem. Możemy skorzystać z bla bla car, pojechać ze znajomym, lub skorzystać z przewozu osób do Niemiec. Firmy przewozowe często oferuję usługę przewozy od drzwi do drzwi. Jest to korzystna opcja, ponieważ w drodze po motocykl, można się zdrzemnąć w wygodnym busie i zebrać siły na prowadzenie motocykla podczas drogi powrotnej. Fajnie też pojechać ze znajomym jednym samochodem, ponieważ druga osoba może nam na miejscu doradzić czy ostatecznie kupić wybrany pojazd.

Nie ważne, czy kupujemy motocykl w Niemczech, Polsce, Holandii. Zawsze trzeba sprawdzić stan techniczny motocykla, ponieważ opis oferty nie zawsze odzwierciedla stan techniczny pojazdu. Rekomendujemy sprawdzenie numeru VIN motocykla z dokumentami. Oczywiście przed wyjazdem po pojazd, należy dokładnie sprawdzić jego historię, legalność ( czy nie jest kradziony). Im więcej informacji znajdziemy o wybranym motocyklu tym lepiej – ograniczymy ryzyko pojawienia się przykrych niespodzianek. Nie należy bazować tylko na opisie w ogłoszeniu. Najlepsze są twarde dane takie jak raporty VIN, w których opisana są pełna historia pojazdu.

 

Dokumenty potrzebne do rejestracji motocykla z Niemiec

Są 3 najważniejsze dokumenty:

• dokument nabycia pojazdu (faktura VAT, umowa sprzedaży)
• Fahrzeugbrief – odpowiedniki dowodu rejestracyjnego
• Fahrzeugschein – odpowiedniki karty pojazdu

Ile kosztuje rejestracja motocykla z Niemiec?

Rejestracja motocykla z Niemiec kosztuje ok 360 zł . Jest to suma kosztów za:

• Tablice rejestracyjna – 60 zł
• Dowód rejestracyjny – 54 zł
• Pozwolenie czasowe (miękki dowód) – 13,50 zł
• Karta pojazdu – 75 zł
• Znaki legalizacyjne – 12,50 zł
• Opłaty ewidencyjne – 2 zł
• Tłumaczenie dokumentów – 140 zł

Oprócz kosztów rejestracyjnych trzeba pamiętać o przeglądzie technicznym ( 63 zł ) oraz ubezpieczeniu OC. Ceny zależą od wielu czynników takich jak wiek kierowcy, wiek pojazdu, ilości szkód na wcześniejszych pojazdach, długość posiadania prawa jazdy. Kwoty za OC motocykla zaczynają się od 200 zł dla doświadczonych kierowców bez szkód, a najdroższe oferty przekraczają nawet 1000 zł.

Sprawdź jak zarejestrować motocykl z Niemiec w artykule na poradymotocyklowe.pl !